Torstai 26.6. - Lhj Group 30 vuotta!
Aurinkoista kisa-aamua Ypäjältä! Tänään torstaina pelataan LHJ Groupin kutsukilpailu. Jo perinteiksi muodustunut kilpailu pelataan jo tuttuun tapaan yhteislähtönä. LHJ Group täyttää tänä vuonna jo 30-vuotta. Yhteislähdön johdosta lähtöjä on peruttu pitkälle iltapäivälle. Myöhemmälle iltapäivää sekä illaksi on kuitenkin vapaita aikoja ja sääkin näyttää mitä mainiommalta. Varaa aikasi Wisestä tai soittamalla caddiemasterille.
Huomenna perjantaina järjestetään par-3 kentällä kilpailu, johon tarvittaisiin osallistuja, jotta se saadaan järjestymään. Ilmoittaudu kilpailuu Wisestä, paikan päältä tai ilmoittamalla caddiemasterille. Lauantaina järjestetään myös 9-reiän golfkilpailu. Kilpailuun voi osallistua vain yli 30 tasoituksen omaava pelaaja.
Tänään golfiin tutustuu Ypäjän kunnan kesäleiriläiset. Kesäleiriläiset tulevat tänne puolilta päivin ja harjoittelevat muutaman tunnin golfin saloja. Tänään klubi auki normaalisti kello 20 asti. Keittiö tarjoilee lämmintä ruokaa kello 19 asti. Nähdään klubilla!