Torstai 11.9. - Aurinkoinen pelireissupäivä
Viheriöiden huoltotyöt on saatu ison kentän osalta valmiiksi
Eihän tässä voi kuin ihastella tätä säätilaa. Aurinkoista edelleen ja lämpötila kesäisissä lukemissa.
Jos kuitekin tämä jo toistaviikkoa jatkunut samankaltainen säätiedote alkaa tuntua jo toistolta niin ei hätää, kyllä tämä tästä muuttuu. Nautitaan nyt niin kauan kuin tätä riittää!
Viheriöiden syyshuollot on ison kentän puolella saatu valmiiksi. Niiden seurauksena greeneillä on toki vielä vähän hiekkaa mutta työkoneet ovat siirtyneet par-3 kentän puolelle ja pelaaminen jatkuu siltä osin normaalisti. Kosmeettista haittaa voivat vielä aiheuttaa holkitusjätekasat jotka ovat poistumassa nekin joten ei syytä huoleen.
Tänään kuvassa oleva ryhmä LoG -jäseniä on peliretkellä Vihdin suunnalla Hill Side Golfissa, toivotamme myös heille aurinkoista pelipäivää!