Torstai 8.5. - Unelmien liikuntapäivä Ypäjällä huomenna!
Poutaista huomenta klubitalolta! Huomenna perjantaina vietetään Ypäjällä unelmien liikuntapäivään. Unelmien liikuntapäivään kuuluu Ypäjällä lukuisia aktiviteetteja kuten kiipeilyä, sumopainia, miekkailuja sekä monia muita tuttuja ja ei niin tuttuja lajeja. Myös golfkentällä löytyy tekemistä. Ensin koululaiset pääsevät tutustumaan klo 12. jälkeen, jonka jälkeen 16-18 pääsevät kaikki muutkin kuntalaiset tutustumaan golffin taikoihin.
Tälle päivälle luvattu poutaista keliä, vaikkakin hieman viileää, mutta sehän ei estä golffin peluuta! :) Varaa aika caddiemasterilta tai Wisegolfin ajanvarauksen kautta.
Tänään illalla myös Forssan naisyrittäjät ovat tulossa tutustumaan golffiin! Lauantaina järjestetään legendaksi muodostunut kapteenien kierros, jossa jaossa kauden ensimmäiset joulukinkut. Kenttäkapteenit Virve sekä Petri toivottavat kaikki tervetulleiksi kilpailuun. Ilmoittautuminen päättyy perjantaina klo. 12. Kilpailuun voit ilmoittautua tuttuun tapaan Wisegolfin kautta tai ottamalla yhteyttä caddiemasteriin!