Lauantai 25.10. - Kauden päätöskisan aika
Kauden viimeiset joulukinkut voitetaan tänään
Kostea ja sumuinen mutta verrattain lämmin lokakuun aamu valkenee pikku hiljaa. Tänään pelataan kauden viimeinen kisa jonka voittajat varmsitavat joulupöytäänsä Metsärannan joulukinkut.
Muutoinkin alkaa olla kauden viimeisten golfkierrosten aika täällä Ypäjällä. Pelikierroksia kertyi tälle kaudelle edellistä enemmän, ahkerimmat pelasivat yli 100 ja yhteensä kaikki reilut 14 000 kierrosta.
Ensi yönä kellot siirretään talviaikaan ja sen myötä päivän valoisa aika lyhenee entisestään. Samalla siirrytään talviaikaan myös golfkentällä ja Klubitalolla jotka ovat tälle vuodelle viimeistä päivää auki huomenna sunnuntaina sikäli kun säätila pelaajia kentälle vielä huomenna houkuttelee.
Kauden aikana voitetut joulukinkut on noudettavissa Klubitalolta, viimeinen erä kinkuista saadaan tänne pakkaseen ensi viikon keskiviikkona. Klubitalon ollessa suljettu kinkkujen nouto onnistuu sovitusti, eli ilmoittakaa milloin olisitte tulossa kinkkua noutamaan.
Tänään kuitenkin vielä pelataan ja vapaita aikoja löytyy heti kisailijoiden perään puolen päivän jälkeen ja Klubitalo on avoinna pitkälle iltapäivään, kisailijoiden maalintulon mukaan. Tervetuloa!